Prostředky na praní

Před prvním praním je účelné zbavit pračku usazenin

ilustrační obrázek ilustrační obrázek

Na obrázcích nahoře jsou sice průmyslové pračky, ale stejnými problémy trpí i pračky v domácnosti. Výrobci praček většinou doporučují po nějaké době vyčistit pračku vhodným přípravkem. Většinou se na toto zapomíná a už málokdo ví jaký vhodný přípravek použít. Vhodný přípravek na vyčištění pračky je deinkrustační prostředek.

ilustrační obrázek

Základ k čistě vypranému prádlu je dobře udržovaná pračka. To, co je usazeno v pračce je i v prádle! Kolik prachu může být v prostěradle názorně ukazuje obrázek vzorku tohoto prostěradla a jeho zbytku po spálení. V prvé řadě je však nutné nejprve vyčistit pračku. Deinkrustační prostředek zbaví pračku nerozpustných usazeni a dalších nečistot následujícím postupem:

  • Pračku, bez náplně prádla, nastavte na hlavní praní při 60 °C bez předpírky. Do zásobníku na prášek odměřte pomocí uzávěru lahve 2 – 3 dávky deinkrustačního přípravku. Nechte projít celý cyklus praní. Zkontrolujte a případně vyčistěte filtr čerpadla.
  • Praní prostředky DonGemini nevyžaduje žádné zvláštnosti. Je pouze nutné dodržet dávkování uvedené na obalu. Je-li program pračky nastaven na úsporné praní, je třeba tomuto režimu přizpůsobit i dávkování. V tomto případě se dávkování snižuje na 3 dávky doporučené na obalu. Komplikace mohou nastat v případě, že prádlo obsahuje velké množství nerozpustných anorganických sloučenin, tzv. inkrustací. Tento stav prádla signalizuje již míra znečištění pračky. Je-li i vyprané prádlo zašedlé nebo zažloutlé, je výhodné před praním inkrustace z prádla odstranit. Nejrychleji se prádlo deinkrustuje následujícím způsobem: Prádlo vložte do pračky a nastavte program na praní při 40°C bez předpírky. Do zásobníku na prášek odměřte 2 dávky deinkrustačního prostředku a nechte projít celý cyklus včetně máchání a ždímání. Po této operaci doporučujeme ještě vyprat prádlo s předpírkou obvyklým postupem.

Tímto způsobem nelze ošetřovat tkaniny z vlny, hedvábí anebo s koženými ozdobami.


Doporučujeme